Посета Техничком факултету у Зрењанину
| Наши ученици током посете |
Ову посету су организовали наставници Радмила Папић-Милићев и Бранислава Дилбер-Косић, које су водиле ученике, као и Драгана Дунар и Љиљана Булајић, сарадници у настави.
Средња стручна школа „Милош Црњански“ је једна од четири средње школе у Кикинди. У њој се образују ученици за осам образовних профила у оквиру четири подручја рада: грађевинарство, здравство, хемија и неметали, и производња и прерада хране. Ове године планирамо упис пет одељења у први разред (шест различитих образовних профила).
| Наши ученици током посете |
Ову посету су организовали наставници Радмила Папић-Милићев и Бранислава Дилбер-Косић, које су водиле ученике, као и Драгана Дунар и Љиљана Булајић, сарадници у настави.
У петак , 23. новембра 2018. одржана је по седми пут манифестација "Совембар“, ове године под називом "Моја визија – сова ушара“. У простору Спортског центра "Партизан" одржана је изложба ученичких радова свих школа из општине, а школе су се представиле и музичко-сценским наступима. Скупу се обратио председник Друштва за заштиту птица Србије Милан Ружић и рекао је да се у Војводини налази највећи број зимујућих јата, а да је у Кикинди најгушћа гнездећа популација сова утина на свету.
Наши ученици су се представили својим радовима: прехрамбени смер се представио радовима сове у тесту и ванилицама. Хемијски смер је делио летке о заштити животне средине, архитектонски смер је учествовао у радионици оригами и делио је млађим ученицима фигурице сове од папира, медицинскии смер се представио такође радионицом где су посетиоци могли да измере крвни притисак. Посебно је еколошка секција "Еко-ген" имала своју презентацију о совама. У музичко сценском-наступу нашу школу су представљали ученици: Милица Сандић, Миња Петров, Габријела Киш, Андреја Докић, Никола Надлачки, Маријан Челекетић, Викторија Рац Сабо и чланови секције "Еко–ген".
Посебно се захваљујемо свим ученицима који су дежурали на штанду наше школе, као и ученицима који су били публика и подршка док је трајао наступ. У организацији ове манифестације учествовали су професори Клара Паушић, Бранислава Крстин, Гордана Попов, Драгана Бубало, Оливера Француски, Нада Крстоношић, Радмила Папић-Милићев, Невена Месарош и Љиљана Радишић.
| Штанд ССШ "Милош Црњански" | |
| Наши ученици са професорицом на Калемегдану |
Општинско (градско) такмичење у рукомету за ученике средњих школа одржано је у среду 14. новембра 2018. у хали Спортског центра "Језеро". Женска екипа наше школе заузела је друго место јер је у финалу поражена од екипе Гимназије "Душан Васиљев". Наши момци су такође поражени од Гимназије, али у полуфиналу, па су заузели треће место. На окружно такмичење су се пласирали гимназијалци који су освојили прва места и у мушкој и у женској конкуренцији.
Женску екипу наше школе чиниле су: Јована Васиљевић, Тијана Васиљевић, Александра Зарић, Марија Мачковић, Маја Ђурковић, Александра Чубрило, Нада Радановић и Нена Зирамов, а мушку: Дарко Марјанов, Огњен Косановић, Жељко Тунић, Иван Стојадинов, Никола Мартинов, Предраг Татомир и Марко Цвијан. Вођа екипа је био професор физичког васпитања Виктор Фелбаб.
| Гости у кабинету за архитектонску струку |
| Наши ученици у финалу |
Нашу екипу су чинили: Маја Дакић, Анабела Јовишић (I1), Јасмина Јерковић и Иван Стојадинов (II1), а вођа екипе је била професорица географије Јасна Томашев. За све учеснике финала обезбеђене су награде: лап-топ за школу и једнодневна екскурзија у Београд за ученике.
Страна 58 од 122
Ово дело је лиценцирано под условима лиценце Creative Commons Ауторство-Некомерцијално 4.0 Међународна (CC BY-NC 4.0).