Наши ученици на такмичењу из математике
| М. Сандић и А. Пролић |
Окружно такмичење је одржано у суботу 24. фебруара 2018. у Гимназији "Бољаи" у Сенти. Анастасија Пролић је заузела прво место, док је Милица Сандић била пета. Нажалост, нису освојиле довољан број бодова за пласман на републичко такмичење.
Трибина "Управљање комуналним отпадом у Кикинди"
Компанија ФЦЦ Кикинда д.о.о. и Секретеријат за заштиту животне средине Града Кикинде прганизовали су 27. фебруара 2018. трибину о управљању комуналним отпадом у Кикинди. Трибина је одржана у Културном центру Кикинда. Присуствовали су ученици одељења II3, III3 и IV3 наше школе (техничари за заштиту животне средине) и проф. Милица Абрамовић.
Наша школа на Радио телевизији Војводине
Погледајте прилог о нашој школи који је емитован у Јутарњем програму Радио телевизије Војводине у уторак, 27. фебруара 2018.
Општинско такмичење из физике
| Јасмина Јерковић |
У недељу, 25. фебруара 2018. одржано је општинско такмичење из физике за ученике средњих школа. Домаћин је била Гимназија "Душан Васиљев". Нашу школу је представљала само једна такмичарка, Јасмина Јерковић из одељења I1 (медицинска сестра - техничар), и она је освојила друго место у категорији ученика првих разреда. Она је такође освојила довољан број бодова за пласман на окружно такмичење које ће се одржати 3. марта. Највише успеха имали су ученици Техничке школе који су освојили прва места у категорији првих и других разреда. Честитамо!
"Дани E-medica" 2018.
Ученице наше школе Теодора Турудија (IV1), Драгана Марков (III1) и Јована Рожајац (I1) учествовале су на 11. смотри "Дани Е-medica" у Тухељским Топлицама у Хрватској од 8. до 11. фебруара 2018. год заједно са менторима Љиљаном Радишић и Вањом Ињац Забрдац. Ово је треће учешће наше школе на овом скупу који се организује сваке године.
Циљ смотре је размена стечених знања и искустава у струковном образовању, подизање квалитета општег наставног процеса и међусобног упознавања, те промовисање употребе нових технологија у школама (како за ученике, тако и наставнике). Поред 26 здравствених школа из Хрватске и 8 партнерских школа, пројекту су се прикључиле здравствене школе из Словеније, Србије, Босне и Херцеговине и Македоније.
Ове године на смотри је учествовало око 300 средњошколаца и њихових ментора из 28 школа, а током четири дана дружења представљено је 27 заједничких пројеката које су у протеклом периоду од годину дана израдили ученици кроз сарадњу две до пет различитих школа. Ученице наше школе су у сарадњи са партнерским школама из Хрватске и Медицинском школом „Драгиња Никшић“ из Сремске Митровице реализовале и представиле пројекат "Прва Помоћ - права помоћ" и пројекат под називом "Живот после смрти".
У оквиру Смотре организован је и дводневни стручни скуп за наставнике.
Још чланака …
Страна 67 од 122
.png)
.png)
.png)
.png)
.png)
.png)







