ПочетакВестиСвечани дочек за ученике - освајаче медаља на Републичким и покрајинским такмичењима

Посета Црвеном крсту и ватрогасној служби

У понедељак, 24. септембра 2018. ученици одељења I4 (пекар и прерађивач млека) посетили су ватрогасну службу, сектору за ванредне ситуације у Кикинди. Ученици су се упознали са радом ватрогасне службе и прошли су обуку у гашењу пожара противпожарним апаратима. Упознали су се са опасностима које се могу десити у погонима прехрамбене индустрије где ће имати практичну наставу.

У понедељак 17.септембра 2018. ученици одељења I4 (пекар и прерађивач млека) су похађали обуку у пружању прве помоћи у Градској органозацији Црвеног крста у Кикинди. Ученици су се упознали са збрињавањем особа које имају ране и преломе на радном месту, погону пекаре или млекаре. Обуку је водила волонтерка Црвеног крста и наша бивша ученица Стоја Ђокић која је кроз вршњачку едукацију приближила ученицима ситуације у којима се могу наћи радници на радном месту са повећаним ризиком од повреде.

Посета Црвеном крсту Посета ветрогасној служби