Републичко такмичење из хемије
![]() |
| А. Томаш и А. Кајла на републичком такмичењу у Новом Саду |
У новосадској Гимназији „Исидора Секулић“ одржано је Републичко такмичење из хемије у периоду од 10. до 12. маја, у организацији Српског хемијског друштва. На такмичењу су учествовали ученици медицинских школа и гимназија. Нашу школу су представљале две ученице првог разреда: Ана Кајла и Андреа Томаш из одељења I1 (фармацеутски техничар), а са њима је била професорица хемије Бранислава Дилбер-Косић која их је припремала за такмичење. Укупно је учествовало преко 160 такмичара.
Такмичење се састоји из два дела: теоријског, који обухвата решавање теста, и практичног — експерименталног дела. Тест је одржан у суботу, 11. маја, а само они ученици који су освојили довољан број бодова на тесту пласирали су се на експериментални део који је одржан у недељу, 12. маја. Нажалост, наше девојке нису успеле да се пласирају на израду експерименталног дела. Ана је заузела 29. место, а Андреа 37. место у укупном пласману.
Комплетне резултате такмичења можете преузети овде.
.png)
.png)
.png)
.png)
.png)
.png)



У суботу 27. априла у Влади Србије је представљен Конкурс за упис ученика у први разред средњих школа у Републици Србији у школској 2013/14. У односу на прошлогодишњи упис, ове године има 6.600 осмака мање, док у средњим школама има мање 3.200 места. На завршном испиту који се полаже на крају осмог разреда ученици ће полагати ове године тестове из матерњег језика 17. јуна, a математике18. јуна. Прелиминарни резултати завршног испита биће објављени 21. јуна, а коначни 25. јуна. Листе жеља за наставак школовања предаваће се у основним школама 26. и 27. јуна, а распоред ученика по средњим школама биће објављен 7. јула, док су 8. и 9. јул резервисани за упис ученика у средње школе у првом уписном кругу. Они који у овом кругу не буду распоређени по средњим школама, 9. јула, с новим листама жеља, конкурисаће на преостала места, а распоред у овом ,другом уписном кругу, биће објављен 11. јула, док ће се упис обавити 12. јула, када ће се и завршити овогодишњи упис у средње школе.







