ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаОкружно такмичење из хемије

Окружно такмичење из хемије

У суботу, 12. априла 2014. у Хемијско-медицинској школи у Вршцу одржано је окружно такмичење из хемије за ученике средњих школа ван подручја рада хемија и неметали. Нашу школу су представљали следећи ученици:

• Први разред (медицинска сестра-техничар): Стоја Ђокић и Алберт Нађ (ментор: Бранислава Дилбер-Косић);
  • Други разред (фармацеутски техничар): Андреа Томаш и Ана Кајла (ментор: Бранислава Дилбер-Косић);
  • Трећи разред (медицинска сестра-техничар): Диана Леринц, Мања Дујин и Маријана Маринков (ментор: Зорица Вукобрат).

Такмичење се састоји из два дела: теста и експерименталних вежби. Тест решавају сви ученици, а 30% ученика који најбоље ураде тест приступају експерименталном делу.

У категорији првих разреда се такмичило 9 ученика, а Стоја Ђокић је заузела друго место и пласирала се на републичко такмичење. У категорији других разреда се такмичило 14 ученика. Ана Кајла је заузела друго место, па се и она пласирала се на републичко такмичење.

Наши такмичари у Вршцу Ана Кајла, проф. Бранислава Дилбер-Косић и Стоја Ђокић