ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаМеђуокружно такмичење из хемије

Међуокружно такмичење из хемије

Наше такмичарке у Зрењанину

Међуокружно такмичење из хемије за ученике средњих медицинских школа и гимназија одржано је у суботу, 18. априла 2015. године у просторијама Високе техничке школе струковних студија у Зрењанину. Такмичење се састојало из два дела: теста (теоријски део који подразумева решавање проблемских задатака) и експерименталних вежби. Ученици су на такмичењу били подељени у три категорије: најмлађа категорија су ученици првог разреда, средња категорија су ученици другог разреда, и најстарија категорија су ученици трећег и четвртог разреда. Нашу школу су представљале ученице: Јелена Напрта (I1), Драгана Сантрач (I1), Душка Крста (I1), Стоја Ђокић (II1), Андреа Томаш (III1), Ана Кајла (III1) и Диана Леринц (IV1). Ученицама су ментори били професорице Бранислава Дилбер-Косић и Зорица Вукобрат.

На републичко такмичење, које ће се одржати од 15. до 17. маја, пласирале су се: Ана Кајла, која је освојила треће место, и Драгана Сантрач, која је освојила друго место на међуокружном такмичењу. Поред ученика наше школе, у такмичењу су учествовали ученици средњих медицинских школа и гимназија из Зрењанина, Панчева, Ковина и Беле Цркве.