ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаРепубличко такмичење из хемије

Републичко такмичење из хемије

Републичко такмичење из хемије за средње школе одржано је од 15. до 17. маја 2015. у Истраживачкој станици Петница. Нашу школу су представљале Драгана Сантрач (I1) у категорији првог разреда, и Ана Кајла (III1) у категорији трећег и четвртог разреда. Драгана је заузела 31., а Ана 38. место у својој категорији. Са такмичаркама је била професорица Зорица Вукобрат, а ментор ученицама је била професорица Бранислава Дилбер-Косић.

Такмичење се састојало из решавања проблемских задатака и експерименталних вежби. Само 30% најбољих такмичара после задатака пласирало се на експериментални део. Такмичарке су за време боравка у Истраживачкој станици посетиле језеро и Петничку пећину која има велику спелеолошку и палеонтолошку вредност.

hemija-petnica-1
Наше такмичарке са професорицом у Петници