ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаРукометашице четврте на републичком такмичењу

Рукометашице четврте на републичком такмичењу

Републичко (државно) такмичење у рукомету за ученице средњих школа одржано је у Лесковцу од 14. до. 15. децембра 2017. Учествовало је седам екипа које су победиле на међуокружним такмичењима, а међу њима и екипа наше школе која је заузела четврто место.

Наше девојке су у четвртак савладале екипу II Eкономске школе из Београда (17:12), али су поражене од Гимназије из Лебана резултатом 18:15, па су заузеле друго место у групи. Због тога су у петак играле утакмицу за треће место где су поражене од Средње школе "Младост" из Петровца на Млави резултатом 25:15. Прво место је освојила Гимназија из Лебана која је у финалу савладала екипу Гимназије "Стеван Пузић" из Руме, и пласирала се на светско првенство у Катару.

Екипу Средње стручне школе "Милош Црњански" чиниле су Александра Зарић (I3), Наталија Оџин, Александра Чубрило, Ана Станков (II1), Нада Радановић (II3), Валентина Беодрански, Марина Завишић (III1), Милица Ђукић (III2), Марија Мачковић (III4), Милана Татомир (IV1) и Марина Кресоја (IV3) под вођством професора физичке културе Виктора Фелбаба.

Комплетни резултати

У Лесковцу На међуокружном такмичењу