ПочетакВестиЧитајмо гласно

Такмичења из биологије

Окружно такмичење из биологије

Проф. Е. Кленанц и Н. Вуловић
Окружно такмичење из биологије одржано је 21. априла 2024. године у Гимназији “Душан Васиљев” у Кикинди. На такмичењу је учествовало шест ученица наше школе: Невена Вуловић, Драгана Даниловић и Јована Ивановски из одељења III1, као и Наташа Вуковић, Татјана Исаков и Леа Калембер из одељења IV1. Њихов ментор је професорица биологије Емила Кленанц. Невена Вуловић је освојила треће место у категорији трећег разреда (85 бодова) и тиме остварила пласман на републичко такмичење из биологије.

Смотра талената

Леа Калембер Татјана Исаков
Ученице наше школе Леа Калембер и Татјана Исаков, полазнице Регионалног центра за таленте "Душан Васиљев", учествовале су на Покрајинској смотри талената одржаном у Панчеву 20. априла 2024. Оне су се такмичиле у области биологије и пласирале су се на републичку смотру. Њихов ментор је била професорица Јелена Михајловић.

Отворена врата школе

У петак, 19. априла 2024, наша школа је отворила своја врата за ученике осмог разреда основних школа са територије Града Кикинде. Посетили су нас осмаци и њихови наставници из девет основних школа: свих шест градских, као и три сеоске (Наково, Банатско Велико Село и Иђош). Сви су обишли нашу школу у пратњи наших ученика и наставника и упознали се са образовним профилима које уписујемо, начином извођења наставе и опремом у школи.

Ученици из Нових Козараца посетили су нас 10. априла, а ученици из Башаида 22. априла.

Радионица о менталном здрављу

Ученици наше Школе учествовали су дана 18. априла 2024. додине у радионици на тему менталног здравља која је реализована у кикиндском Културном центру, а коју је ова установа организовала са Канцеларијом ЕУ - info point и Друштвом психолога MentalHub.

Нови мурал

Наша школа и суседна Техничка школа, са којом делимо школско двориште, спровеле су заједнички пројекат у сарадњи са Туристичком организацијом града Kикинде. Изнад улаза у двориште осликан је уметнички мурал. Аутор мурала је бивши ученик наше школе Стефан Бијелић. Надамо се да ће улепшан простор допринети препознатљивости наших двеју школе и целог града.

Такмичења из хемије за ученике основних школа

Лазар Ђилас Јована Карић
И ове године је, као и увек, наша школа била домаћин најбољим младим хемичарима из Кикинде и Севернобанатског округа. Градско (општинско) такмичење из хемије за ученике основних школа града Кикинде оджано је и ССШ "Милош Црњански" у недељу 17. марта 2024.

Окружно такмичење из хемије за ученике основних школа Севернобанатског округа одржано је такође код нас, у недељу 14. априла 2024. Учествовало је 24 ученика седмог и осмог разреда из 13 различитих школа. На републичко такмичење су се директно пласирали првопласирани ученици Лазар Ђилас (VII разред) из Кикинде и Јована Карић (VIII разред), такође из Кикинде.

Победници су 19. априла били гости наше школе током акције "Отворених врата".

Посета Техничком факултет "Михајло Пупин" у Зрењанину

У петак 27. марта 2024, матуранти наше школе посетили су Технички факултет "Михајло Пупин" у Зрењанину поводом манифестације "Дан отворених врата". Имали су прилику да се информишу о актуелним смеровима, упису, начину полагања испита... Учествовали су у бројним радионицама

Страна 1 од 70