ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаРепубличко такмичење из хемије

Републичко такмичење из хемије

С. Ђокић и А. Кајла у Београду

Републичко такмичење из хемије одржано је 10. и 11. маја 2014. на Хемијском факултету Универзитета у Београду. Нашу школу су представљале две ученице: Стоја Ђокић (I1 - медицинска сестра-техничар) и Ана Кајла (II1 - фармацеутски техничар). Оне су обе заузеле 2. место на Окружном такмичењу и тиме стекле право учешћа на Републичком такмичењу. Ученице је на такмичење водила професорица Бранислава Дилбер-Косић.

Такмичење се састојало из два дела: теста и експерименталне вежбе. Тест су решавали сви ученици, а 30% најбоље пласираних ученика на тесту приступило је експерименталном делу. У категорији првих разреда се такмичило 46 ученика, а у категорији других разреда 43 ученика. Наше представнице нису се пласирале на експериментални део.